Dziś583
Wczoraj911
Tydzień2399
Miesiąc5878
RAZEM296590

Szczegóły

  • IP: 34.239.149.34
  • Przeglądarka Unknown
  • Wersja
  • System Unknown

Teraz

10
Online

08-07-20

Archiwum

Leczenie zimnem - krioterapia
inwestor: SP ZOZ Zakład rozszerzył swoją ofertę w gabinecie rehabilitacji. Zakupiono nowe urządzenie do leczenia zimnem ( krioterapia). Znajdzie ono szerokie wykorzystanie w leczeniu zmian zwyrodnieniowych, pourazowych i innych chorobach stawów.


Świeżość w poradni dziecięcej
inwestor: ZOZ

SPZOZ w Żukowie inwestuje w poprawę warunków przyjęć swoich Pacjentów. 

W ostatnim czasie odświeżono poczekalnię poradni dzieci chorych i lekarzy rodzinnych w Przychodni Rejonowej w Żukowie. Poczekalnia jest wyposażona w nowe krzesła, ściany i sufity zostały pomalowane, niższa część ścian zyskała trwałą zmywalną powierzchnię z glazury. W poczekalni zamontowano dla komfortu Pacjentów urządzenia klimatyzacyjno-wentylacyjne


Nowy autoklaw w Baninie
inwestor: ZOZ

Zakład wyposażył z własnych środków Ośrodek Zdrowia w Baninie w nowoczesny sprzęt do sterylizacji. Wszelkie narzędzia do małych zabiegów w Ośrodku są sterylizowane w wysokiej temperaturze zabójczej dla drobnoustrojów. Ochrona przez zakażeniami jest jednym z priorytetów Zakładu.


Podjazd dla osób niepełnosprawnych w Chwaszczynie
 inwestor: ZOZ
 
 SPZOZ zaplanował budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych w Ośrodku Zdrowia w Chwaszczynie. Powstał już projekt architektoniczny tego przedsięwzięcia, zgodny z wymogami budowlanymi. Projekt zgłoszono do częściowego dofinansowania przez PFRON. Oczekujemy na decyzje Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w tej sprawie. 


Schody w Żukowie
Inwestor : ZOZ

Schody do głównego wejścia przychodni rejonowej w Żukowie uzyskały nową nawierzchnię. Ilość odwiedzających nas Pacjentów (szacunkowo około 180.000-200.000 Osób rocznie!) sprawia, że nasze schody zużywają się w szybkim tempie. Stad podjęto decyzję o wykonaniu nowej powierzchni z wiecznego materiału, jakim jest płyta kamienna. Inwestycja ta została wykonana z własnych środków SPZOZ.


Remont dachu w Żukowie
Inwestor : Urząd Gminy

W tym roku odbędzie się trzeci, ostatni etap remontu dachu Przychodni Rejonowej w Żukowie. Inwestorem roboty jest Urząd Gminy w Żukowie. Decyzję o przeznaczeniu środków na ten cel podjęła Rada Społeczna ZOZ i Rada Miejska. Dach uzyska świeży, estetyczny wygląd, a co najważniejsze- szczelność i właściwy odpływ wody.


Komfort w gabinecie rehabilitacji
Inwestor: ZOZ

W gabinecie rehabilitacji medycznej zamontowano urządzenia klimatyzacyjno- wentylacyjne. Z myślą o wymogach i komforcie naszych Pacjentów użyto urządzeń z podwyższą wymianę powietrza w tych pomieszczeniach. W ubiegłym roku ZOZ wyposażył gabinet w nową zmywalną, kolorową podłogę ze specjalnego tworzywa.


Nowy aparat USG
Inwestor: ZOZ (75% wartości), Gmina Żukowo(25% wartości)

W roku 2005 naszą największą i najważniejszą inwestycją był zakup nowego aparatu ultrasonograficznego. Aparat został wzbogacony o sondę umożliwiającą badanie ultrasonograficzne serca (ECHO). Badanie ultrasonograficzne jest jednym z najczęściej wykonywanych badań obrazowych we współczesnej medycynie. Jest bezpieczne, bezinwazyjne i dostarcza wykwalifikowanemu diagnoście liczna informacje dotyczące budowy i funkcjonowania tkanek i narządów wewnętrznych.


ROK 2005- oddanie nowej poradni zdrowia psychicznego
Inwestor: ZOZ, Bank Spółdzielczy w Tczewie- Oddział w Żukowie (1000zł) 

Wielkim wydarzeniem roku 2005 było oddanie do użytku na potrzeby poradni zdrowia psychicznego lokalu na piętrze przychodni w Żukowie. Urząd Gminy przekazał ten lokal na potrzeby ochrony zdrowia, a ZOZ wyremontował go, dostosował i wyposażył. 

W poradni tej pracują psychologowie i lekarze psychiatrzy. Pomagają pacjentom z problemami emocjonalnymi, adaptacyjnymi, zaburzeniami nastroju, zachowania., Snu. Zmiany cywilizacyjne, tempo życia, problemy finansowe, egzystencjalne, rodzinne, wysokie oczekiwania, stres sprawiają, że poradnia ta jest bardzo potrzebna i ważna....